• Культура и духовность | 19-05-2017 | Просмотров: 187 |
    Конкурс юных чтецов «Жывая класіка»

    20 мая 2017 года  в Гродненском областном дворце творчества детей и молодежи  (г.Гродно, Коложский парк, 1) с 10.00 до 14.00 часов будет проходить областной этап  республиканского творческого конкурса юных чтецов «Жывая класіка».  Девиз конкурса «Чытаем шмат, чытаем разам, ствараем сябе i краiну!».

    Всего по области в конкурсе приняло участие более  4700 учащихся в четырех  возрастных группах.  Из  77 юных чтецов  областного этапа конкурса жюри  произведет отбор по одному человеку в каждой возрастной группе на республику. 

    Вход свободный.

     

     

    Участники областного этапа республиканского конкурса юных чтецов «Живая классика»

    № п/п

    ФИО участника

    Название произведения,

    автор

    Возрастная категория

    Хронометраж

    Учреждение образования,

    район

    1.      Берестовицкий р-н.

    1.

    Карпач Маргарыта

    (Пед. Підрушняк Алена Леанідаўна)

    “Дзедаў госць”

    Артур Вольскі

    3  клас

    -------

    ДУА “Алекшыцкая сярэдняя школа”

     

    2.

    Кавальчук Вераніка

    (Пед. Людко Ніна Эдуардаўна)

    “Беларускі трыпціх”

    М.Купрэеў

    6 клас

    -------

    ДУА “Старадварэцкі яслі-сад-базавая школа

    3.

    Анджаеўская Караліна

    (Пед. Швек Ірына Іванаўна)

     

    Урывак з паэмы

     “Чорная быль”

    Сяргей Законнікаў

    8 клас

    -------

    ДУА “Вялікаэйсмантаўская сярэдняя школа”

    4.

    Сідаркевіч Арсеній

    (Пед. Талочка Алена Аляксандраўна

    Урывак з раману “Родныя дзеці”

    9 клас

    -------

    ДУА “Вялікабераставіцкая сярэдняя школа імя С.в.Прытыцкага”

    2.      Волковысский р-н.

    5.

    Длубакоўская Соф’я

    (Пед. Доўкша Наталля Аляксандраўна, тэл. +375297864110)

     “Крапіва”

     К.Крапіва

     

     2 класс

    2 хвіліны

    ДУА “СШ № 8 г.Ваўкавыска з польскай мовай навучання”

    6.

    Варабей Ева Станіславаўна

    (Пед.Іголка Алена Анатольеўна, тэл. +375298687438.)

     “Дожджык” А.Вярцінскі

    5-6 классы

    (6 кл)

    3 хвіліны

    ДУА “Сярэдняя школа № 4 г.Ваўкавыска”

    7.

    Скарабагаты Максім

     (Пед. Калоша Юрый Мікалаевіч, тэл. +375444504594)

     “Лёгкая, як воблачка” Ніл Гілевіч

    7-8 класс

    (8 клас)

    2 хвіліны

    ДУА “Воўпаўская сярэдняя школа”

    8.

     

    Гаргун Андрэй

    (Пед. Заморская Яўгенія Іванаўна, тэл. +375297805052.)

     “Курган”

     Янка  Купала

               

    9-10 класс (10 клас)

    3 хвіліны

    ДУА “Сярэдняя школа № 7 г.Ваўкавыска”

    3.      Вороновский р-н.

       9.

    Мікалай Сянюта

    (Пед. Дода Т.Ф.)

     

    “Савось – распутнік”

    Я. Купала

    4 клас

    ----

    ДУА “Пагарадненская сярэдняя школа”

     

    10.

    Ваганава Наталля

    (Пед. Войшніс Г.Э.)

    “Маленькім партызанам ВАВ прысвячаецца”

    Р.Баравікова

    7 клас

    ----

    ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”

     

    11.

    Турэвіч Ар’яна

    (Пед. Кампанеец С.Ю.)

     “Малы Пятрусь” Язэп Лёсік

    5 клас

    ----

    ДУА “Радунская сярэдняя школа”

     

    12.

    Дудко Мілана

    (Пед. Ульбін Т.А.)

     

    “А раніцы ўжо не было..”

    Ніл Гілевіч

    9 клас

    ----

    ДУА ”Нацкі НПК”

     

    4.      Гродненский р-н

    13.

     Лука Владислава

    (Пед. Сицко Алина Францевна,

    68-64-666 МТС)

    Урывак з паэмы «Новая зямля», Я.Колас

    Начальные классы

     

     

    -------

    ГУО «Житомлянская СШ»

     

    14.

    Грищук Ксения

    (Пед.Шишко Марина Сергеевна, мтс (33) 656-18-13)

    «Мама», Л.Михайловский

    5-6 классы

    2 минуты

    ГУО «Средняя школа №1 г.Скиделя»

    15.

    Дереченик Ирина

    Стойлик Елена Александровна, мтс (29) 786-42-96

     

    “Новая зямля”

    Урывак з паэмы Я.Коласа

     

    7-8 классы

    5 хвілін

    ГУО «Средняя школа №1 г.Скиделя»

    16.

    Симонова Елизавета

    (Пед. Сицко Алина Францевна,

    68-64-666 МТС)

    «Роздум-малітва», Я.Купала

    9-10 классы

     

    ------

    ГУО «Житомлянская СШ»

     

     

    5.      Дятловский р-н.

    17.

    Калодка Вікторыя

    (Пед. Лазовік Таццяна Яўгенаўна

    +375(29)3802912)

     

    “Вярбінка” М.Чарняўскі

    3 клас

    2 хвіліны

    ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Таркачоўскі дзіцячы сад-базавая школа”

    18.

    Цяцерына Ангеліна

    (ПедРадзіон Ларыса Вячаславаўна

    +375(44)7855980)

     “Сармацкае кадзіла” П.Панчанка

     

    6 клас

    3 хвіліны

    ДУА “Новаяльнянская сярэдняя школа”

    19.

    Грыцук Ягор

    (Пед.Лазовік Таццяна Яўгенаўна

    +375(29)3802912)

     “Дзедаў госць” А.Вольскі

     

    7 клас

    5 хвілін

    ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Таркачоўскі дзіцячы сад-базавая школа”

    20.

    Шылюк Сняжана

    (Пед. Сокал Раіса Міхайлаўна

    +375(33)6233342)

     

    “Дзіўныя чаравікі” Ул. Карызна

     

    10 класс

    5 хвілін

    ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс “Раготнаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа”

    6.      Зельвенский р-н.

    21.

    Куршук Дар’я

    (Пед. Гарчычка Наталля Віктараўна, тэл. 8-029-1247534)

    “Балада аб піянісце”

    Яўген Еўтушэнка

    5-6 клас

     

    2,56 хв

    УА “Дзяржаўная гімназія № 1 г.п. Зэльва”

    22.

    Ягораў Уладзімір

    (Пед. Скуба Антаніна Аляксандраўна, тэл. 8-029-7889842)

     

    “Колеры маёй зямлі” Святлана Літвінчык

    7-8 клас

     

    3,0 хв

    ДУА “Князеўская сярэдняя школа”

    23.

    Астроўская Ірына

    (Пед. Ганжына Вольга Аляксандраўна, тэл. 8-029-2460893)

     

    “Представьте, люди, на мгновение…”

    Альбина Хайрулова

    9-10 клас

    4,0 хв

    ДУА “Елкаўская сярэдняя школа”

     

     

     

     

     

     

    7.      Ивьевский р-н.

    24.

    Ашейчик Александра

    (Пед. Горбач Мария Тадеушевна,+375 029 3475971)

     «Мацi»

    Аркадзь Куляшоў

     

    1-4 класс

    (10 лет)

    2.50

    ГУО «Гимназия №1 г.Ивье»

    25.

    Захар Маргарита       (Пед. Бородын Валентина Петровна: 8029 350 38 67)

     “Смерць Маланні” Антон Бялевіч

    7 – 8 классы (13 лет)

    5 минут

    ГУО «Ивьевская средняя школа»

     

    26.

    Бычковская Дарья

    (Волконовская Люциана Эдуардовна, дом. 8(01595)62019, моб. МТС 80297701759)

    Урывак з паэмы “Хатынскі снег” Генадзь Бураўкін.

    9-10классы

    (15 лет)

    -------

    ГУО «Учебно-педагогический комплекс Бакштовский детский сад – средняя школа»

    27.

    Бурак Катерина

    (Пед. Борисевич Ирина Ивановна, +375292652347)

     «Беларусь, Беларусь мая родная»

    Уладзімір Гардзейка

    5- 6 класс

    (11 лет)

    3 мин

    ГУО «Геранёнская средняя школа»

    8.       Кореличский р-н.

    28.

    Дубкова Дарья

    (Пед. Гунько Елена Александровна, 8(1596)34138)

     «На рэчцы»

    Я.Колас

    3 класс

    3.40

    ГУО «Турецкий УПК детский сад-средняя школа»

    29.

    Пологова Александра

    (Пед. Камера Лариса Николаевна

    8(1596)32322)

     «Явар і каліна” В.Короткевич

     

    8 класс

    7.51

    ГУО «Жуховичская средняя школа»

    30.

    Крень Анастасия

    (Пед. Горбач Марина Антоновна

    8(1596)72175)

    Балада  “Кантрабанда”

    Я. Сіпакоў

    10 класс

    4.55

    ГУО  «Турецкий УПК детский сад-средняя школа»

    31.

    Шестель Яна

    (Пед. Дедовец Алина Владимировна

    8(1596)32322)

    «Казка пра мову» М.Маляўка

     

    5 класс

    4.52

    ГУО «Жуховичская средняя школа»

     

    9.      Ленинский р-н.

    32.

    Дзивнель Янина

    (Пед.Вашкевич Лариса Леонидовна)

    «К чорту гарэлку» Л.Генюш

    9 – 10 классы

    -------

    ГУО «Гимназия №2 г. Гродно»

    33.

    Примачек Анастасия

    (Пед.Вашкевич Лариса Леонидовна)

     «Незвычайны ўрок» М.Чарняўскі

     

    5 – 6 классы

    -------

    ГУО «Гимназия №2 г. Гродно»

    34.

    Михайлова Дарья

    (Пед. Войташ Татьяна Михайловна)

    «У купальскую ноч» Я.Купала

    7 – 8 классы

    -------

    ГУО “СШ №8 г.Гродно”

    35.

    Еремич Анна

    (Пед. Кизелевич Наталья Марьяновна)

     «Роднае слова» П.Панчанка

     

    Начальные классы

    -------

    ГУО “СШ №32 г.Гродно”

    10.  Лидский р-н.

    36.

    Скаскевич Богдан

    (Пед.  Цибулёва Лилия Вацлавовна,

    8029 3828906)

    «Но поймите и меня» Агния Барто

     

    1-4 клас

    5 минут

    ГУО “СШ№6

    г.Лиды”

    37.

    Полях Максим

    (Пед. Маникала Татьяна Владимировна, 8029 7860719)

    «Родныя дзеці» (раман у вершах), Н.Гілевіч

     

     

    5-6 класс

    5 минут

    ГУО “СШ№8

    г.Лиды”

    38.

    Касперович Ксения

    (Пед. Царук Наталия  Вячеславовна,

    8029 9169262)

    балада «Маці» Аркадзь Куляшоў

     

     

    7-8 класс

    2. 45

    ГУО “СШ№16

    г.Лиды”

    39.

    Шеремет Георгий

    (Пед. Хришчанович Елена Петровна,

    8029 2811788)

    Верш «Сустрэча»

    Максім Танк

     

    9-10 класс

    2 минуты

    ГУО «СШ№16

    г.Лиды»

     

     

    11.  Мостовский р-н.

    40.

    Свістун Эліна

    (Пед. Кучун Алена Фёдараўна, т. 80295853749)

     

    Верш “Крапіва”.

    Кандрат Крапіва

     

    Нач.классы

    50 сек.

    ДУА “СШ №2 г. Масты”

    41.

    Шыт Павел

    ( Пед. Махамет Галіна Ўладзіміраўна, т. +375336658860)

     

    Урывак з паэмы “Новая зямля”.

    Якуб Колас.

     

    5 -6 класс

    4.50

    ДУА “Гімназія №1 г.Масты”

    42.

    Смольскі Данііл

    (Пед. Грудская Наталля Іванаўна, т. +375333111606)

    Байка “Ад крадзенага не пасыцееш”. Таццяна Дзям’янава

     

    7 – 8 класс

    3.50 сек.

    ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Масты”

    43.

    Язерская Вікторыя

    (Пед. Лука Алена Вячаславаўна, т. +375 33 623 2819­ (МТС))

    Урывак з апавядання “Сонечная дзяўчынка”

      Ганна Скаржынская

    9-10 классы

    5 мін

    ДУА “Лунненская сярэдняя школа імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета”

    12.  Новогрудский р-н.

    44.

    Крупица Елизавета

    (Пед.Базар Зоя Ивановна)

    «Балада пра спаленую вёску і жывога пеўня” А.Вярцінскі

     

     

    6 клас

    ------

    ГУО «Гимназия №1 г.Новогрудка»

    45.

    Гукиш Александра

    (Пед. Базар Зоя Ивановна)

     “Роман горбуна” И.Бунин

     

    8 класс

    ------

    ГУО «Гимназия №1 г.Новогрудка»

     

    46.

    Агановская Юлия

    (Пед. Агановская Татьяна Ростиславовна)

    “Журавель і чапля” М.Танк

    2 клас

    -------

    «Средняя школа №7 г.Новогрудка»

     

     

    13.  Октябрьский р-н.

    47.

    Алейнік Георгій

    (Пед. Карпуць Тамара Мікалаеўна)

    Ніл Гілевіч “Вось табе і “дай-дай”!”

     

    3 класс

    ------

    ДУА “Сярэдняя школа № 3 імя В.М.Усава

    г. Гродна”

    48.

    Сямашка Аляксей

    (Пед. Малевіч Святлана Аляксандраўна)

     

    Францішак Багушэвіч, урывак з прадмовы да кнігі “Дудка беларуская”

    6 класс

    ------

    ДУА “Сярэдняя школа 37

    г. Гродна”

    49.

    Лабоцкая Ганна

    (Пед. Лабоцкая Ірына Святаславаўна)

     

    Уладзімір Караткевіч,  урывак з кнігі “Зямля пад белымі крыламі”

    8 класс

    ------

    ДУА “Сярэдняя школа 37

    г. Гродна”

    50.

    Ціханчук Аляксандра

    (Пед. Дзяшко Аксана Восіпаўна)

     

    Аркадзь Куляшоў “Балада аб чатырох заложніках”

    10 класс

    ------

    ДУА “Сярэдняя школа 34

    г. Гродна”

    14.  Островецкий р-н.

    51.

    Венгровская Анна

    (Пед.Ластовская Тереса Владиславовна

    80299445955)

    ”Ручнік”

     Эді Агняцвет

    3 класс

    3 мин

    ГУО «Средняя школа № 2 г.Островца».

     

    52.

    Денюш Артур

    (Пед. Буйко Тереса Михайловна, 8 033 3875937)

     

    урывак з паэмы «Новая зямля»

    Якуб Колос

    8 класс

    4 мин

    ГУО “УПК Рытанский детский сад-средняя школа”

    53.

    Мацкевич Янина

    (Пед. Желток Ирина Николаевна, 8 029 3141992)

    урывак з паэмы «Святы Ян»  Якуб Колос

    10 класс

    7-8 мин.

    ГУО «Учебно-педагогический комплекс Рытанский детский сад – средняя школа».

    ГУО «Гудогайская средняя школа».

     

     

     

     

     

     

    15.  Ошмянский р-н.

    54.

    Астрамович Ульяна

    (Пед. Дворянская Ольга Степановна (+375293567640)

     

    Я.Купала

     “Малітва”

     

    6 класс

     

    ------

    ГУО «Средняя школа № 2 г. Ошмяны»

     

     

    55.

    Богданавичус Анастасия

    (Пед. Лукша Галина Брониславовна (+ 375293795786)

     

    С.Грахоўскі

    “Беларусь мая”

    8 класс

     

    ------

    ГУО «Жупранская средняя школа имени Ф.К. Богушевича»

     

    56.

    Миганович Валерия

    (Пед. Мацкевич Марта Ивановна (+375444625403)

     

    Р.Барадулін

    “Бацьку”

     

    9 класс

     

    ------

    «Борунский учебно-педагогический комплекс ясли-сад-средняя школа»

     

    16.  Свислочский р-н.

    57.

    Кавальчук Вікторыя

    (Пед. Інэса Яўгеньеўна Семеняка)

     “Прытча пра хлеб” М.Танк

     

    3 класс

    2 хвіліны

    ДУА “Гімназія №1 г.Свіслач”

    58.

    Крук Кацярына

    (Пед. Ніна Мікалаеўна Тарановіч)

     

     “Жук-турыст” Н.Гілевіч

     

    6 класс

    3 хвіліны

    ДУА  “Ханявіцкі Дзіцячы сад-сярэдняя школа”

    59.

    Мацкевіч Дар’я

    (Пед. Святлана Леанідаўна Македон)

     

     “Балада аб чатырох заложніках” А.Куляшоў

     

    7 класс

    4 хвіліны

    ДУА “СШ №2 г.Свіслач”

    60.

    Бандысік Валерыя

    (Пед. Пракаповіч Ірына Віктараўна +375336226964)

     “Дзікае паляванне караля Стаха” У.Караткевіч

     

    10 класс

    7 хвілін

    СШ №2 г.Свіслачы

     

     

     

     

    17.  Слонимский р-н.

    61.

    Струповец Полина

    (Пед. Струповец

    Наталья Владимировна,

    8(029)7235533)

    “Знакаміты мядзведзь”

    Алег Старынчык.

     

    1-4 класс

    7 минут

    ГУО «Средняя школа № 5 г.Слонима»

     

    62.

    Шпак Ольга

    (Пед. Засимович

    Светлана Александровна,

    8(029)9448899)

    Урывак “Вялікдзень” з паэмы “Новая зямля” Я.Колас.

    5-6 класс

    10 минут

    ГУО «Средняя школа № 3 г.Слонима»

     

    63.

    Чилик Роман

    (Пед. Боярчик

    Наталья Александровна, 8(029)9570795)

    “Пяць лыжак заціркі”

    Змітрок Бядуля.

     

    7-8 класс

    10 минут

    ГУО «Слонимский районный центр творчества детей и молодежи»

    64.

    Лисик Александра

    (Аниськевич

    Аннета Васильевна,

    8(029)9229393)

    Урывак з казкі “Што яны страцілі”

     Я.Колас.

    9-10 класс

    10 минут

    ГУО «Мижевичская средняя школа Слонимского района»

     

    18.  Сморгонский р-н.

    65.

    Чайковская Алеся

    (Пед.Боровая Ольга Сергеевна)

     

    Якуб Колас отрывок из стихотворения «Савось-распуснік» 

    1 – 4 классы

    3,35 минуты

     ГУО «Учебно-педагогический комплекс Вишневский ясли-сад-средняя школа»

     

    66.

    Дурейко Александра

    (Пед.Буклис Лилия Эдвардовна)

    Якуб Колас

    «Вечарамі»  отрывок из поэмы «Новая зямля»

    5 – 6 классы

    3 мин.

    ГУО «Гимназия г. Сморгони»

     

     

     

     

    67.

    Рабецкий Александр

     (Пед.Кайрис Валентина Иосифовна)

     

     «Слова пра годнасць»

    Сергей Законников

    7 – 8 классы

    2 мин.

    ГУО «Учебно-педагогический комплекс Кревский ясли-сад-средняя школа»

     

    68.

    Сивицкая Елена

    (Пед. Гринчук Мария Авенировна)

    Отрывок из поэмы «Новая зямля»

    Якуб Колас

    9 – 10 классы

    3,0 мин.

    ГУО «Средняя школа № 1 г. Сморгони»

    19.  Щучинский р-н.

    69.

    Гром Арцём

    (Пед.

    Шэршань Тарэса Станіславаўна

    80336247426)

     

     “Савось-распуснік”

    Якуб Колас

     

    3 клас

    8- 10

    ДУА  “Навучальна-педагагічны комплекс Орлеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа імя С.П.Шупені”

    70.

    Лебядзевіч Дар’я

    (Пед. Балобан Ала Сямёнаўна

    +37529 2681371 )

     “Сярод лясоў наднёманскіх”

    Максім Танк

    5 клас

    4-5

    ДУА “Астрынская сярэдняя школа імя А.С.Пашкевіч (Цёткі)” 

    71.

    Талочка Маргарыта

    (Пед. Ляпеша Тарэса Лявонаўна

    +37529 7854330 МТС)

    Урывак з паэмы “Новая зямля”

    Якуб Колас

    8 клас

    5-7

    ДУА “Васілішкаўская сярэдняя школа”

    72.

    Хмялеўскі Сяргей

    (Пед. Вашчыла Ірына Тадэвушаўна

    8029 9416100 )

     “Сыйду”

    Янка Купала

    10 клас

    5-7

    ДУА “Васілішкаўская сярэдняя школа”

    20.  “ГГОДТДМ”

    73.

    Анісеня Анастасія

    (Пед.Харытонік В.А.)

    “Лясны сціляга ”

    А.Кобец-Філімонава

    1 – 4 клас

     

    УА “ГДзОПТДзМ”

    74.

    Ламан Вадзім

    (Пед.Харытонік В.А.)

    “Жук і мёд”

    У.Корбан

    1 – 4 клас

     

    УА “ГДзОПТДзМ”

    75.

    Палубятка Аляксандра

    Воўк Валерый

    Дзенясевіч Вікторыя

    (Пед.Харытонік В.А.)

    “Як Пятрусь ратаваў Беларусь” А.Старынчык (аўт.апрацоўка Харытонік В.А.)

    5 – 6 клас

     

    УА “ГДзОПТДзМ”

    76.

    Харытонік Карына

    (Пед.Харытонік В.А.)

    “Дзедаў госць”

    А.Вольскі

    5 – 6 клас

     

    УА “ГДзОПТДзМ”

    77.

    Пянькоўская Лізавета

    (Пед.Харытонік В.А.)

    “Бусел і варона”

    Ніна Тарасава

    9 -10 клас

     

    УА “ГДзОПТДзМ”



    Добавление комментария
    ВНИМАНИЕ: КОНКУРС

    ПРОЕКТЫ

    МЫ В СОЦСЕТЯХ
    НАС ЧИТАЮТ
    Flag Counter
    CurrencyRate24
    Частные объявления

    НАША РЕКЛАМА

    Урожай 2017

    500 лет белорусскому книгопечатанию

    500 лет белорусскому книгопечатанию

    2017 - Год науки На Свислоччине

    Местное управление и самоуправление

    Календарь событий 2017 Календарь событий Свислоччины

    Наши победы

    Итоги социально-экономического развития

    Велодвижение

    Туристическая привлекательность Гродненщины

    Безвизовый въезд

    Парка активного отдыха Коробчицкий Олимп

    Августовский канал приглашает

    ЭТО СТОИТ ПОСМОТРЕТЬ
    Праздники Беларуси
    ССЫЛКИ